معرفی تعاونی فرهنگی آموزشی راه رشد

 

مجتمع تعاونی فرهنگی-آموزشی راه رشد در سال ۱۳۶۴ با تاسیس مرکز پیش دبستانی کار خود را آغاز نمود، سپس در سال ۱۳۷۵ در مقطع ابتدایی و با چارچوب تعاونی فعالیت علمی و فرهنگی خود را گسترش داد.  شرکت تعاونی راه رشد با حدود ۶۰۰ نفر پرسنل و بیش از ۲۰۰  نفر سهام دار که ۷۵٪ آن ها در مجتمع شاغل هستند، به فعالیت ادامه می دهد. تعاونی راه رشد از بدو تاسیس تاکنون همه ساله از طرف وزارت تعاون به عنوان تعاونی برتر معرفی شده است   و در سال جاری نیز به عنوان تعاونی برتر ملی  با دو ویژگی قابل توجه انتخاب شده است ، یک این که راه رشد تعاونی آموزشی است که متاعی کمیاب است و دوم تلاش متعهدانه در جهت توسعه کمی و کیفی تعاونی و گسترش و ترویج این فرهنگ میباشد.

موضوع فعالیت این شرکت تعاونی، ایجاد  وتوسعه مراکز آموزشی دوره های تحصیلی ابتدایی تا متوسطه ۲  در دو بخش دخترانه و پسرانه است. افزون بر آن احداث آموزشگاه های علمی، زبان های خارجی، کلاس های تقویتی، فرهنگی، هنری و باشگاه ورزشی و استخر براساس ضوابط وزرات آموزش و پرورش، سازمان های ذیربط و همچنین احداث مهدکودک ها و پیش دبستانی های تحت پوشش سازمان بهزیستی در تهران وسطح کشور است .

سیاست های آموزشی و تربیتی مجتمع را هیات امنای متخصص و با تجربه ای تعیین می کنند که عمده ی آن ها، اعضای هیئت علمی دانشگاه های معتبر هستند. این مجتمع علاوه بر رعایت استاندارهای عام آموزش و پرورش برچند نکته اساسی تاکید دارد:

  • * استفاده از روش فعال(مشارکت متقابل معلم و دانش آموز در آموزش و یادگیری)
  • * ایجاد شرایط عینی سازی مفاهیم برای کسب مهارت های علمی
  • * آموزش زبان‌های خارجی برای استفاده ی گسترده تر از منابع و داشتن ارتباط با فرهنگ جهانی
  • * اهمیت و اولویت آموزش کامپیوتر برای برقراری و حفظ ارتباط با دانش روز دنیا
  • * استفاده از تکتنولوژی روز دنیا برای آموزش موثر
  • * آموزش مهارت‌های مورد نیاز برای زندگی در قرن ۲۱ شامل سوادمالی، اندیشه و شهروندی ، آموزش تلفیقی دروس و ...

مجتمع تعاونی فرهنگی-آموزشی راه رشد، با توجه به تاثیر شگرف نیروی انسانی بر امر آموزش، تلاش کرده تا همراهی مجموعه ای از همکاران شایسته را با خود داشته باشد. معلمان و دیگر نیروهای انسانی که دانش آموخته ی رشته های تخصصی با تحصیلات تکمیلی هستند. دوستانی که دوعرصه عمل و نظر را به هم پیوند داده اند، از سویی صاحب دانش اند و از سوی دیگر در میدان کار تجربه اندوخته اند. سال ها عرصه های فرهنگ و دانش را آزموده و سپس آن را از نظر به عمل آورده اند.

ماهیت مجتمع ما، آموزشی و پرورشی است. ماموریت مجموعه پرورش انسان آگاه، بیدار و درنهایت دانشور است که جهان را معنایی تازه بخشد. هم به ارزش های انسانی پایبند باشد و هم در انجام وظایف اجتماعی و شهرنشینی مدرن خود، کارامد و توانمند باشد.

طراحی و اجرای برنامه های آموزشی مجتمع در راستای پرورش انسان هایی متفکر، متخصص و توانمند در ابعاد مختلف زندگی فردی، حرفه ای و اجتماعی به عنوان شهروندان خلاق، جامعه پذیر، منعطف و توسعه یافته است.

مجتمع آموزشی راه رشد را فرزندان مان توسعه داده اند. مخاطبان این مجموعه دانش آموزان سخت کوشی هستند که با اراده و اعتمادشان عامل توسعه مجموعه بوده اند. فرزندان ما بیش از یک دهه از زندگی خود را با ما سپری می کنند و تکوین بخش جدی از هویت فردی و آینده ی حرفه ای خود را به مجموعه می سپارند. درخت راه رشد درپی این اعتماد و همکاری به بار نشسته و تنومند شده است.

درسال ۱۳۶۴ از یک مهدکودک کوچک با همین نام آغاز کردیم و امروز درقامت یک مجموعه گسترده و صاحب نام برپا ایستاده ایم. مهدکودک و پیش دبستان راه رشد که قدیمی ترین بخش این مجتمع است، با استفاده از مجموعه دستاوردهای علمی و رویکردهای روانشناسی نوین و باتوجه به تفاوت های فردی بچه ها، آنها را برای ورود به دبستان آماده می کند. دبستان دخترانه راه رشد در اردیبهشت ۱۳۷۵ تاسیس و در همین سال مجوز آموزشگاه زبان نیز اخذ شد. دبستان پسرانه هم در سال ۱۳۸۳شروع به کار کرده است.  متوسطه 1 دخترانه راه رشد از سال تحصیلی ۸۰-۱۳۷۹ و در پی آن متوسطه۲ نیز فعالیت خود را از سال۱۳۸۲شروع کرده است. همچنین متوسطه ۱ پسرانه در سال ۱۳۹۲ و متوسطه ۲ پسرانه در سال ۱۳۹۳ فعالیت خود را آغاز نمودند. سیاست گذاری های کلان آموزشی و پرورشی در مجموعه راه رشد را خرد جمعی و دانش هیات امنا، مدیران و مشاوران رقم می زند.

 

 

دبیرخانه توسعه مدرسه تعاونی

© کلیه حقوق سایت متعلق به مجتمع آموزشی راه رشد می باشد
قدرت گرفته از پورتال نما محصول شرکت بهسامان تدبیر